Versneld traject voor baan in de horeca
't Raodhoes in Blerick en hotel Van der Valk Venlo doen mee aan het project WellDone, een initiatief dat zij-instromers de kans geeft om aan de slag te gaan in de horeca en ondernemers perspectief biedt op personeel.
Voor Hay Wilders van 't Raodhoes komt het initiatief als geroepen. 'Na zo lang dicht te zijn geweest zijn er gewoon minder horecamedewerkers beschikbaar. We zijn heel blij dat er enthousiaste deelnemers zijn die we hopelijk een contract kunnen gaan aanbieden', zegt Wilders. Volgens hem laat het WellDone-project zien hoe leuk een baan in de horeca is. 'Het is nu hopen dat alle deelnemers een match kunnen vinden met één van de deelnemende horecazaken.'
Deelnemer
Eén van de deelnemers is Moustafa Halja. Hij schreef zich online in voor het carrièretraject. 'Dit kwam op mijn pad en ik moest en zou die kans grijpen. Zodoende zit ik hier nu in deze horecazaak. Ik heb sinds 2018 niks kunnen doen, maar met deze kans kan ik me weer volledig richten op de toekomst', vertelt Moustafa.
Traject
Gedurende vier weken gaan de deelnemers trainingen volgen bij de vijf verschillende horecazaken. Na die periode kunnen ze kiezen bij welke zaak ze stage willen lopen. Als die stage van twee weken van beide kant goed bevalt, krijgt de deelnemer een contract aangeboden.