Venlose kanopolobroers maken zich op voor World Games
Stivo en Jochem Högerle gaan deze week met het Nederlands kanopoloteam naar de Verenigde Staten voor de World Games. Grote doel is een medaille op het prestigieuze toernooi.
De World Games worden beschouwd als grootste internationale evenement voor sporten die niet binnen de Olympische Spelen vallen. Kanopolo is een van die sporten en zowel de Nederlandse heren als dames doen mee. De heren zitten in een groep met Italië, Taipei en Spanje.
Alleskunners
Jochem en Stivo Högerle maken deel uit van de achtkoppige Nederlandse herenselectie. Bondscoach Jeroen Dieperink hoefde niet lang na te denken over die keuze: 'Ze kunnen alles. Ze kunnen hard gooien, ze hebben goede schijnbewegingen in huis en ze hebben een goede bootcontrole. Dit zijn echt spelers die je erbij wilt hebben in Amerika.'
De wedstrijden op de World Games zijn volgende week in Birmingham in de staat Alabama. De Nederlandse heren werden in 2018 zesde op het WK in Canada en afgelopen jaar vierde op het EK in Italië. De spelers zijn de laatste jaren naar elkaar toegegroeid, zegt de bondscoach. Nederland gaat op de World Games dan ook voor een podiumplek.