Valuascollege grijpt in na geplande vechtpartijen op school

Op het Valuascollege hebben de laatste tijd geplande vechtpartijen plaatsgevonden. Dat schrijft de directie van de school in een nieuwsbrief aan ouders. Het Valuascollege heeft maatregelen genomen tegen de betrokkenen.

Social media

'De afgelopen weken heeft er een aantal incidenten plaatsgevonden in onze school. Het betreft vechtpartijen die van te voren gepland waren en waarbij ook kinderen van buiten de school betrokken waren. Social media zijn ingeschakeld om anderen in te roepen', staat te lezen in de nieuwsbrief. 'Als directie willen we heel nadrukkelijk aangeven dat geweld binnen onze school niet geaccepteerd wordt. Voor de hoofdrolspelers in deze ongeregeldheden is dan ook een passende strafmaatregel genomen. Dit om duidelijk te maken dat kinderen die bewust geweld organiseren niet welkom zijn binnen onze school.'

Volgens een woordvoerder van de school is er één keer daadwerkelijk gevochten buiten de poort, meldt 1Limburg. Het zou gaan om een uit de hand gelopen situatie tussen twee leerlingen. De zaak is volgens de school ook overgedragen aan de politie.

Poortbeleid

Het Valuascollege heeft ook besloten het poortbeleid te evalueren. Zowel leerlingen als ouders zijn om hun mening gevraagd. Aan de hand van de resultaten bekijkt de directie of het poortbeleid wordt aangepast. De directie roept ouders op het gesprek met hun kind aan te gaan over geweld en over de rol van social media hierin.

Geulpop pakt na succesjaar groter uit
FESTIVAL

Geulpop pakt na succesjaar groter uit

FESTIVAL

Geulpop pakt na succesjaar groter uit

Geulpop gaat groter uitpakken. Nadat de editie van 2021 de boeken ingaat als succesvolste jaargang ooit heeft de organisatie besloten het voor komende editie nog groter aan te pakken.

Zevende plek voor Jacobs op WK
ATLETIEK

Zevende plek voor Jacobs op WK

Audrey Jacobs heeft op het WK atletiek onder 20 jaar de zevende plek gehaald bij het kogelslingeren. Jacobs slingerde haar kogel in totaal 60,83 meter ver.

Heino in het Julianapark
COLUMN

Heino in het Julianapark

Godzijdank hoeven we niet uren in een lange rij te staan op Schiphol. Met stress in het lijf of we de vlucht wel zullen halen. Ook rijden we ons niet vast in een file op de Route du Soleil. We vieren vakantie in Venlo. Gewoon, heerlijk thuis.

Uitstekende competitiestart voor VVV
SPORT

Uitstekende competitiestart voor VVV

VVV is uitstekend aan de nieuwe competitie begonnen. Thuis werd Almere City simpel opzijgezet: 3-0.

Filmtheater en Wereldpaviljoen organiseren filmdag
CULTUREN

Filmtheater en Wereldpaviljoen organiseren filmdag

In het Wereldpaviljoen in Steyl is volgende week vrijdag een filmdag met onder meer een openluchtcinema in de avond. Het is het eerste resultaat van een samenwerking met Filmtheater De Nieuwe Scene.

Brandweer rukt uit voor afvalbrand Arcen
112

Brandweer rukt uit voor afvalbrand Arcen

De brandweer is vrijdagmiddag met verschillende voertuigen uitgerukt naar een vermoedelijke brand op Landgoed de Hamert in Arcen. Ter plaatse bleek het te gaan om een loos alarm.

Uitstekende competitiestart voor VVV
SPORT

Uitstekende competitiestart voor VVV

VVV is uitstekend aan de nieuwe competitie begonnen. Thuis werd Almere City simpel opzijgezet: 3-0.

Filmtheater en Wereldpaviljoen organiseren filmdag
CULTUREN

Filmtheater en Wereldpaviljoen organiseren filmdag

In het Wereldpaviljoen in Steyl is volgende week vrijdag een filmdag met onder meer een openluchtcinema in de avond. Het is het eerste resultaat van een samenwerking met Filmtheater De Nieuwe Scene.

Brandweer rukt uit voor afvalbrand Arcen
112

Brandweer rukt uit voor afvalbrand Arcen

De brandweer is vrijdagmiddag met verschillende voertuigen uitgerukt naar een vermoedelijke brand op Landgoed de Hamert in Arcen. Ter plaatse bleek het te gaan om een loos alarm.