Mohamed L. zes maanden cel in voor doodrijden Shana Leurs
De 21-jarige Mohamed L. uit Amsterdam gaat zes maanden de cel in voor het doodrijden van Shana Leurs. De rechter heeft zojuist uitspraak gedaan in de rechtbank in Amsterdam.
Ook krijgt L. twee jaar rijontzegging. De eis van het OM was drie jaar cel en vijf jaar rijontzegging.
100 kilometer per uur
Twee weken geleden werd de zaak behandeld. Daar werd duidelijk dat L. kort voor de aanrijding ongeveer 100 kilometer per uur reed, waar 50 is toegestaan. Ook zou hij kort voor het ongeval met zijn telefoon bezig zijn geweest. Ouders Ivar en Wanda Leurs maakten tijdens de zitting gebruik van hun spreekrecht.
Doodsteek
Volgens de rechter is het niet vast te stellen dat L. vlak voor het ongeval zijn telefoon in de hand zou hebben gehad. Daarnaast stelt de rechter dat alles overwegende de dader geen roekeloos rijgedrag ten laste gelegd kan worden. Dat de uiteindelijk straf voor L. zoveel lager zou uitvallen dan de strafeis hadden Ivar en Wanda niet verwacht. 'Dit is de doodsteek voor ons. We zijn al bijna twee jaar bezig om te strijden voor meer verkeersveiligheid. Als je dan deze straf hoort, is dat lachwekkend', zeggen de ouders.
Gevaarlijke plek
Shana Leurs kwam in maart 2021 om het leven. Ze reed op haar fiets over de Wolbrantskerkweg in het Amsterdamse stadsdeel Osdorp, toen ze door een automobilist werd aangereden. De 22-jarige Shana overleed een dag later in het ziekenhuis. Op de weg werd vaak veel te hard gereden en het was niet het eerste ernstige ongeval. De ouders van Shana zetten zich daarna in voor het veiliger maken van de plek.