Jocus Museum opent elke laatste zondag van de maand
Het Jocus Museum in de binnenstad is vanaf deze maand elke laatste zondag van de maand open. Er zijn dan ook gidsen aanwezig om de bezoekers van informatie te voorzien.
Tot nu toe was het museum vooral open in het vastelaovesseizoen tussen Elf van Elf en de vastelaovend. Daarnaast worden er op aanvraag rondleidingen verzorgd. Volgens voorzitter Renier Linders is er de laatste tijd veel animo voor die rondleidingen en kwam ook vaak de vraag of het museum niet buiten het seizoen open kan.
Pronkstukken
Dat gebeurt voortaan dus op de laatste zondag van de maand, te beginnen op 30 april. Bezoekers kunnen dan van 13.00 tot 16.30 uur terecht in het museum aan het Dominicanenplein. Het Jocus Museum wordt volledig beheerd door vrijwilligers. Elf historische schilden van de Raod van Elf zijn sinds begin dit jaar de pronkstukken in de collectie.
Films
'In het auditorium wordt nieuw filmmateriaal getoond, waaronder een film van Boerebroélofsgezelschap Stella Duce uit 1978', zegt Linders. Komende zondag is in het kader van Koningsdag bovendien een korte film van JocusTV te zien over de deelname van Jocus aan de Koningsvaart tijdens de inhuldiging van Koning Willem-Alexander op 30 april 2013.
