Gemeente wil meedenken over viering slavernijverleden
De gemeente zegt mee te willen denken over de manier waarop in Venlo kan worden stilgestaan bij het Nederlandse slavernijverleden. Ze roept initiatiefnemers op om contact op te nemen.
2023 is een landelijk herdenkingsjaar voor Keti Koti. Op deze van oorsprong Surinaams feestdag wordt er op verschillende plekken in het land herdacht en feestgevierd vanwege de afschaffing van de slavernij.
Omdat het dit jaar precies 160 jaar geleden is dat de slavernij in Nederland is afgeschaft opperden DENK en D66 om hier ook in Venlo bij stil te staan. In antwoord op vragen van de twee partijen zegt het college graag mee te willen denken.
Activiteiten
We nodigen initiatiefnemers uit om contact op te nemen en met ons het gesprek hierover aan te gaan, schrijft het college. ‘We willen graag meedenken en faciliteren bij het organiseren van activiteiten om het slavernijverleden te herdenken. Wij hechten waarde om dit gezamenlijk, vanuit de samenleving, te organiseren.’