Blerick wil ook weer een kanon
Een eigen kanon op de Blerickse kade, dat is de wens van het Wijkoverleg Blerick. Het kanon dat er altijd stond werd twee jaar geleden voor onderzoek weggetakeld en komt niet meer terug.
Het kanon uit de vestingstad Venlo bleek na onderzoek een van de oudste kanonnen van het land te zijn en heeft inmiddels een plekje gekregen in de expositieruimte achter de Luif. Daar zijn de condities om een dergelijk historisch wapen te conserveren een stuk beter dan aan de Blerickse kant van de Maas waar het kanon bij een hoger waterpeil van de Maas onder water kwam te staan.
Venloos kanon
'Allemaal leuk en aardig, maar wij hebben nog steeds geen kanon', reageert Hans Huijs van het Wijkoverleg Blerick, dat zich sterk maakt voor een terugkeer van het kanon. Of eigenlijk een kanon. 'Deze plek aan de Maas verdient dat ook. Dat het oorspronkelijke kanon niet meer terugkeert is nu wel duidelijk', zegt Huijs. Op zich is dat ook logisch. Het kanon stond immers ooit in de vesting Venlo, ook historisch gezien is het wapen aan de Venlose kant van de Maas beter op zijn plek.
Nieuw oud kanon
De gemeente Venlo laat weten dat er inderdaad een kanon onderweg is richting Blerick. 'Er komt een nieuw ‘oud’ kanon uit 1832 voor terug. Dit kanon is inmiddels gerestaureerd. We bekijken nu met de aannemer wanneer de stenen fundering gemaakt kan worden en vervolgens wanneer het kanon kan worden geplaatst. De verwachting is dat de werkzaamheden in het najaar gereed zijn', aldus een woordvoerder van de gemeente.